Rošty

Rošt má důležitou úlohu pro zdravý spánek. Kvalitní lamelový rošt uhýbá pod tlakem matrace a napomáhá tak dokonalejšímu vnoření se lidského těla do matrace. Výsledkem je, že se matrace lépe přizpůsobí našemu tělu a ne tělo matraci. Čím více má rošt lamel, tím lépe bude lidskou páteř kopírovat.

Lamelové rošty – samozřejmě ty kvalitní – obecně zlepšují užitné vlastnosti matrací. Při použití lamelového roštu se matrace ještě lépe přizpůsobí tělu a celkový dojem z ležení by měl být příjemnější, než při položení matrace na pevný rošt. Dá se říci, že podkladový rošt ovlivňuje kvalitu ležení tak z jedné třetiny.

Lamelové rošty zároveň do určité míry prodlužují životnost matrace. Díky “dvojímu pružení” (tj. pruží matrace i rošt) tak lamelový rošt šetří matraci – ve srovnání s pevným roštem. Avšak pokud se matrace proležela již po čtyřech letech, na vině bude spíše méně kvalitní matrace než méně kvalitní rošt. Kvalitní matrace má “rozumnou” životnost cca 10 let, a to i při položení na pevný podklad. Po této době matrace přestává vyhovovat především z hygienického hlediska.

Ještě zpět k roštům. Lamelové rošty se vzájemně liší počtem a šíří jednotlivých lamel a způsobem uchycení lamel k rámu. Platí, že rozhodně kvalitnější jsou rošty s vyšším počtem lamel (např. 28), s pohyblivým uchycením lamel a s možností nastavení tuhosti roštu. Rošty s pevným uchycením lamel a s menším počtem lamel jsou jen “základním” řešením podkladu pod matraci.

Při koupi roštu je ideální vyzkoušet si rošt rovnou s matrací, která bude na roštu položena. Matrace a rošt tvoří nedílný komplet, kdy kvalita jednoho prvku ovlivňuje kvalitu toho druhého. A samozřejmě platí, že každý spáč musí mít svůj vlastní lamelový rošt.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.