Zavinovačky

Péřová zavinovačka pro klidný spánek a zdravý vývoj dítěte

Péřové zavinovačky jsou důležité pro klidný spánek a zdravý vývoj miminek. Děťátko totiž po narození potřebuje pocit tepla, bezpečí a omezený prostor, jako mělo v maminčině bříšku.

Péřová zavinovačka umí nahradit prostředí dělohy

Děti, které bývají dráždivé a lekavé, s prudkými pohyby ručiček a nožiček, se krásně v měkké péřové zavinovačce uklidní. Zavinovaná miminka se cítí bezpečně, lépe usínají a spí a dokonce netrpí tolik na nadýmání a bolesti bříška.

Miminko se vám v zavinovačce bude také příjemně nosit. Je dobré ji používat i do kočárku, protože dobře tlumí otřesy z jízdy. Děťátko také nebudete muset tolik oblékat. Dětská péřová zavinovačka je opravdu vhodným doplňkem pro miminko, která by neměla chybět v žádné výbavě maminky.

Proč je dobré k zavinovačce koupit také dětský polovysypaný polštářek?

Pro zdravý vývoj dítěte a taky aby péřová zavinovačka plnila svou funkci, je nutné ji podkládat polštářkem ve velikosti 40×60 cm.

Péřový polštářek pro tyto účely je polovysypaný. V zavinovačce se miminko přirozeně propadne na pevný základ matrace, peřinka vytvoří hnízdečko a tělíčko miminka se uvolní.

Účelem polštářku je, že vytvoří mantinel po stranách hlavičky. Hlavička pěkně drží, je uvolněná, není sležená a zakloněná. Miminko v zavinovačce s podloženou hlavičkou péřovým polštářkem leží hezky v ose, nezaklání se a protahuje přirozeně zkrácenou šíji.

Z vlastní zkušenosti a ze znalosti přirozeného chování peří budete potřebovat nejlépe dva sety zavinovačky a polštářku. Aby peří plnilo svou funkci, je totiž potřeba ho často načechrat a vystavovat vzduchu (v zimě mrazu, v létě slunci). Pokud si peří nebude moci odpočinout, nasaje vlhkost a neustálou zátěží slehne. 

Nákup péřových výrobků je ale dobrá investice. Jakmile děťátko vyroste ze zavinovačky nebo dětského polštářku, můžeme Vám je přešít na dětskou přikrývku nebo jiný péřový výrobek.

Výhody péřové zavinovačky v kostce

  • poskytuje přirozené teplo (péřová zavinovačka v zimě hřeje v létě chladí)
  • měkké poležení
  • připomíná omezený prostor jako v děloze
  • dětátko je klidnější, dobře usíná a spí
  • netrpí tolik na nadýmání a bolesti bříška
  • je vhodná do kočárku i do autosedačky – tlumí otřesy z jízdy
  • děťátko není potřeba do zavinovačky tolik oblékat
  • vhodná pro nedonošené a nezralé děti s nízkou porodní hmotností

Zavinovací peřinka je plněná novým čistým ručně draným husím peřím.

🆕 Povlaky na zavinovačky najdete u nás také! 🆕

Stáhněte si brožurku Proč je zavinovačka to nejlepší pro miminko

Zobrazen 1. – 12. z 23 výsledků