Povlečení damašek Rokoko modré

1 820 1 970 


Popis produktu

Povlečení damašek Rokoko modré

Klasické damaškové povlečení. Povlečení je vyrobeno z vysoce kvalitních česaných přízí – egyptská bavlna.

  • Zdravotní certifikáty: Česká kvalita – QZ – Zaručená kvalita
  • Složení: 100% bavlna, gramáž 145 g/m2.
  • Zapínání: na zip
  • Praní: při teplotě vody na 60°C. Povlečení je stálobarevné. Maximální kvalitu a jemnost prádla Vám zaručí praní zásadně po rubu a se zapnutými knoflíky. Barevné prádlo pereme v prášku na jemné a barevné prádlo. Sušte v závěsu. Pokud budete dodržovat tato doporučení, budou Vám tyto výrobky dělat dlouho radost.

Nabízíme v těchto rozměrech:

  • Sada polštář 70×90cm, přikrývka 140×200cm – Standardní velikost
  • Sada polštář 70×90cm, přikrývka 140×220cm – Prodloužená velikost

Zajímavosti:

Damašek je obchodní označení pro jednobarevnou tkaninu se vzorováním různých tvarů a velikostí. Plochy vzorů jsou na okrajích hrubě odstupňovány a kontrastují světle nebo tmavě s hladkým podkladem. Kontrast vzniká tak, že se střídá osnovní a útková vazba, na povrchu jsou vidět vždy jen podélné osnovní nebo příčné útkové nitě.

Tento druh tkaniny pochází pravděpodobně z Číny. Do Evropy se dostal přes Sýrii, kde došlo ve 12. století ke značnému rozkvětu jeho výroby, takže se začal nazývat podle syrského hlavního města.

Původně se damašek vyráběl z hedvábných nebo lněných přízí, později se začaly používat také syntetické filamenty a především mercerovaná bavlna. Tkaniny jsou většinou jednobarevné, známá jsou však i vzorování s útkem odlišné barvy od osnovy.

Větší a složitější vzory se dají tkát jen s žakárovým ústrojím, damašek s kostkovaným nebo proužkovým vzorováním pochází většinou od (levnějších) listových strojů. Tká se v husté dostavě v pěti- až osmivazném atlasu nebo křížovém kepru.

Pro damaškové tkaniny podélně vzorované se v češtině používá označení grádl. Podle některých odborníků (např. Talavášek) jsou grádl a damašek pojmy s totožným obsahem.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Dama%C5%A1ek_(tkanina)

Další informace

Rozměr přikrývky

,

Katalogové číslo: - Kategorie: ,

Mohlo by se Vám líbit…

Recenze

Zatím nikdo nehodnotil.

Hodnocení mohou zadat pouze přihlášení uživatelé, kteří tento produkt koupili.